Ozonizace pleti

OZONIZACE PLETI

Znamená desinfekce a zklidnění pleti po čistícím zákroku. Zlepšuje se vstřebávání aktivních látek do pleti. Má velmi dobré antimikrobiální účinky, pomáhá při čištění pleti a podporuje novotvorbu kolagenu.

Mnoho lidí má o fungování ozonizace mylnou představu. Správným principem účinnosti ozonizéru je fakt, že při aplikaci dochází k lokálnímu vytváření ozonu přímo uvnitř kůže.

Tohoto efektu je dosaženo za pomoci působení vysokofrekvenčních střídavých výbojů, při kterém dochází  k příjemnému sršení jiskřiček mezi aplikačním nástrojem a pokožkou. Tyto modravé jiskřičky mají celou řadu příznivých účinků. Dochází k přeměně kyslíku obsaženého v kůži na ozon. V kůži se vytváří aktivní atomární kyslík. Ozon a aktivní kyslík likvidují zánětlivé procesy v kůži. Likvidují také stafylokoky, které jsou tím skutečným původcem akné. Příznivé účinky ozonizace vedou k optimálnímu prokrvení kůže, zvýšení látkové výměny a výraznému zlepšení při vstřebávání účinných látek kosmetických přípravků. V konečném celkovém efektu dochází k protizánětlivému působení, zvýšené odolnosti pórů pleti před usazováním nečistot, ale i k příznivé stimulaci elastických struktur kůže.

Výhody ozonizace

Výhodou ozonizace je její výrazný a brzy viditelný efekt. Ozon a atomární kyslík zlikvidují velmi radikálně všechny negativní mikroby, tedy i stafylokoky, které akné způsobují. Malý statický náboj, který se vytvoří při přeskoku jemné jiskřičky na pleť, odpuzuje nečistoty, čímž brání ucpávání pórů.

Ozonizér je vhodné požívat zejména v těchto případech:

k intenzivnímu regeneračnímu čištění pleti,

k léčbě akné,

k prevenci znečišťování kožních pórů a prevenci tvorby komedonů,

při sklonu k tvorbě rozšířených cévek, tzv. kuperóza (teleangiektázie),

k regeneraci vlasového folikulu,

k celkové regeneraci pokožky a zvýšení její elasticity,

ke zvýšení vstřebávání účinných látek z kosmetických přípravků,

v kombinaci s ultrazvukovou špachtli k celkové dezinfekci a uzavření póru po hloubkovém čištění.

Přístroj se nesmí užívat u osob, které mají:

kardiostimulátor,

implantované defibrilátory nebo stimulátory,

implantované elektronické zařízení,

rakovinu,

těhotenství (z našeho pohledu to není kontraindikace),

nakažlivé nebo přenosné choroby,

epilepsii.

 

Ozonizaci pleti speciálním ozonizátorem.

Cenu této procedury naleznete v záložce Ceník.

FAQ

VALERIE

606 631 439