Ošetření pleti s rozšířenými cévkami

OŠETŘENÍ PLETI S ROZŠÍŘENÝMI CÉVKAMI

Speciální ošetření Decongenesia (přípravky dermokosmetiky SynCare) je zaměřeno proti rozšířeným cévám, které jsou jedním z prvních zjevných příznaků kožní choroby s názvem rosacea (růžovka), na jejímž rozvoji se podílí například teplo, UV záření, steroidní masti a krémy, ostrá jídla, stresy či vrozená „křehkost“ cév a další faktory.

⋅ omezuje zčervenání pleti

⋅ zabraňuje praskáním drobných cév v kůži 

⋅ zlepšuje proudění krve v kožních cévách

⋅ působí jako fyzikální UV filtr

​Toto šetrné a účinné ošetření bojující proti rozšířeným cévám (kuperóza) s typickým začervenáním, které se objevuje v obličeji na několik hodin a postupně prodlužuje dobu svého trvání, je jedním z možných způsobí, jak svou pleť ochránit před rizikovými faktory (vypsané výše).

Podrobnosti připravujeme. Děkujeme za pochopení.

Cenu této procedury naleznete v záložce Ceník.

CO JE TO KUPERÓZA?

Jedná se o stav pleti, při kterém jsou na ní patrné drobné rozšířené cévky často tvořící typické shluky. Taková „kresba“ většinou nezmizí, ale má tendenci se časem zvýrazňovat a zvětšovat. Pokud se tento kosmetický problém neřeší, může vyústit až v zánět kůže – dermatitidu, kterou označujeme rosacea (růžovka), které je nutné cíleně léčit antibiotiky.

zdroj pro levý obrázek zde / zdroj pro pravý obrázek zde

Sklony k takovým poruchám jsou bohužel neléčitelné, ale vhodnou kosmetickou péčí, režimovými opatřeními a důslednou fotoprotekcí (ochranou před opalováním) je možné postup kuperózy a rosacei významně zpomalit nebo zcela zastavit.

rizikové faktory:

UV záření – opalování se nedoporučuje, protože zhoršuje kuperózu a vede k přechodu na rosacei

strava – vyhýbáme se kávě, alhokolu, horkým nápojům, ostrému koření či silně aromatickým potravinám

klimatické podmínky – nepříznivě působí náhlé změny teplot nebo chemické vlivy (ohroženi jsou pracovníci mrazíren, kuchařky, kadeřnice či manikérky)

stres – především trvalý stres

nevhodná kosmetika – nedoporučují se přípravky s obsahem etanolu nad 3 %, intenzivní čistící kúry, mechanický peeling či koncentrované silice

vrozené faktory – častěji postiženy jsou ženy, rizikovější je světlá pleť

CO JE TO RŮŽOVKA (ROSACEA)?

Rosacea je kožním onemocněním typickým pro oblast obličeje, které se vyznačuje zarudnutím kůže (viz levý obrázek níže). Taková pleť se stává při používání běžné kosmetiky citlivou. Postupně se objevují drobné pupínky tzv. pustuly (neštovičky), které časem splývají a vytvářejí obraz trvale přítomného zánětu kůže a zdánlivě mohou připomínat akné (pravá část obrázku), ovšem bez přítomnosti komedonů (černých teček).

typická místa výskytu: tváře, čelo, brada, nos, krk, zátylek

zdroj pro levý obrázek zde / zdroj pro pravý obrázek zde

FAQ

OBJEDNEJTE SE K JEDNÉ Z NÁS:

VALERIE

606 631 439

KATEŘINA

737 039 714